top of page

S'Oyun | Yaratıcı İfade ve Hareket Atölyesi

Kendinle başbaşa kaldığında özgür hissettiğin gibi biraradayken bunu deneyimlemeye bir davetimiz var ! 

Bedeni araç alarak, çeşitli oyunculuk ve hareket çalışmalarıyla bir Öz-Gürleşme deneyimi ; özünün gürleşmesi, genişlemesi üzerine çalışacağız. 

Kendin olmayı engelleyen kalıplarına oyunsu bir halle bakarken; hep birlikte bunun farklı dışavurum be ifadelerini  araştıracağız.

“Bedenin aracılığıyla onun ötesine bir yolculuk “

-S'oyun atölyesi  bir Miksalan üretimidir.


Miksalan ; bundan bir kaç ay önce; Güney Batı bölgesindeki sanatçı rehberlerin bir araya gelerek oluşturduğu disiplinler arası bir sanatçı topluluğudur.

Bu oluşumun çatısı altında gerçekleşen buluşmaların ilk meyvelerinden biri olarak geliştirdiğimiz , geçmiş deneyimlerimizi birlikte örgüleyerek yarattığımız bu özel atölye S'Oyun'u  sizlerle de buluşturmaya karar verdik.  

Birlikte özgürleşeceğimiz bu atölyeye; deneyime açık kalbinle seni de bekliyoruz.

 

Rehber Sanatçılar :

Özge Cevher Yüksel

Dünyada bedenlenen ve ifade yolu olarak somatik çalışmaları sanat kabında sunan bir yolcu ve oyuncuyum. Bu oyun halini hayatın her anına nasıl katabileceğimiz üzerine deneyimler sunuyorum. Yin-Play çatısı altında yoga ve sanat araçlarını bu deneyime hizmet amacıyla paylaşıyorum.

Alper Akçay 

(VCDMFA) Görsel alandaki eğitiminin üzerine beden ve hareket disiplinlerini ekledi. Dans merkezli bir çok derinleşmiş atölye çalışması, sema ve semah gibi geleneksel, mistik, meditatif hareket biçimleri sanat hayatına yön verdi.

Yeni medya, performans sanatı, dans, video, fotoğraf gibi alanlarda kendi eserlerini üreten Alper Akçay, karma sergi, proje ve performanslarda dansçı ve sanatçı kimliği ile yer alıyor.Uluslararası platformda eğitmenlerle birlikte atölyeler veriyor.

Atölyelerinde hareketin yaratıcı ve iyileştirici yönününe odaklı, holistik ve somatik yaklaşımla, gelenekten gelen bilgileri sanat deneyimiyle birleştirerek katılımcılarla paylaşıyor. 

Bendir, ağız arpı gibi enstrümanların iyileştirici etkilerini sesi ile destekleyerek atölyelerine dahil etmekten keyif alıyor.Yaratıcı Hareket alanında dans aksesuarları ve dışavurumcu bazı teknikleri kullanıyor.

“S’Oyun“ 
Yaratıcı ifade ve Hareket Atölyesi 

Tarih: 22.06.2024
Saat: 14:00-19:00

Biletler: 1400 TL 

Bültenimize katılın.

Etkinlikler, indirimler ve üyeliklerimizden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.

bottom of page